Oliwa z oliwek nie jest lekiem na leczenie zaparć u dzieci, niemniej jest produktem spożywczym, który wpływa na regulowanie perystaltyki jelit, a tym samym poprawę ich drożności. Jest to domowy sposób łagodzenia objawów zaparć w Hiszpanii, czyli kraju słynącym z produkcji najlepszych oliw, które mają unikatowy smak i aromat, ale także bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy oraz polifenole. Dobrym pomysłem jest dodawanie 2-3 łyżek oliwy extra virgin do gotowego posiłku. Warto także skonsultować się z lekarzem, jeżeli zaparcia występują u dzieci często i są one dosyć uporczywe. Wtedy konieczne może okazać się specjalistyczne leczenie, ale także zmiana nawyków żywieniowych.

Konieczna jest zbilansowana dieta

Dobra oliwa z oliwek pomaga łagodzić zaparcia u dzieci, jednak konieczne jest także wprowadzenie dobrych nawyków, pozwalających uniknąć uporczywych objawów w przyszłości:

  • Zwiększenie błonnika pokarmowego pozwala zwiększyć objętość stolca, regulując tym samym perystaltykę jelitową. Błonnik zwiększa objętość stolca i może pomóc w regulacji perystaltyki jelitowej. Wprowadzanie do diety dziecka większej ilości błonnika, który znajdziemy w produktach takich jak owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe i nasiona korzystnie wpływają na stan układu pokarmowego.
  • Warzywa bogate w błonnik łączmy z dobrą oliwą, która dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne.
  • Picie większej ilości płynów, w tym wody, soków owocowych, koktajli owocowych lub lekko zagęszczonych soków może pomóc w nawilżeniu stolca i łatwiejsze jego przesuwanie się przez jelita.
  • Regularna aktywność fizyczna, na przykład zabawy na świeżym powietrzu, bieganie czy spacery mogą poprawić perystaltykę jelit.

Wysokiej jakości oliwa extra virgin pomoże w zaparciach u dzieci

Na zaparcia u dzieci może pomóc oliwa extra virgin – w naszej ofercie dostępne są produkty prosto z Hiszpanii o bogatym smaku i aromacie. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu oliwa z oliwek Arbequina o łagodnym, owocowym smaku z wyczuwalnymi nutami banana, suszonych owoców i migdałów. Produkowana jest w Hacjendzie Guzman, uznanym i wielokrotnie nagradzanym ośrodku, specjalizującym się w produktach najwyższej jakości. Wspomniana oliwa doskonale komponuje się również z deserami, na przykład lodami, ale dobrze łączy się również z rybami i białym mięsem.

Sprawdź dostępne produkty i przeczytaj inne wpisy blogowe:

- Oliwa z oliwek extra virgin

- Hiszpańska oliwa Arbequina

- Hiszpańska oliwa mix

- Sardynki w oliwie z oliwek

- Na czym smażyć żeby było zdrowo?

- Czy oliwa z oliwek chroni przed promieniowaniem UV?