Oliwa z oliwek nie bez powodu jest nazywana „płynnym złotem”. Jest to produkt o uniwersalnym zastosowaniu, który sprawdzi się nie tylko podczas przyrządzania dań – doskonale nadaje się także jako kosmetyk. Z tego powodu producenci często dodają ją do kremów, balsamów, a nawet do żeli pod prysznic i mydeł. Co ciekawe, oliwa z oliwek wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, głównie dzięki wysokiej zawartości polifenoli oraz witaminy A oraz E. Ponadto regularne smarowanie skóry, jak i spożywanie oliwy wpływa na opóźnienie procesów starzenia, eliminuje wolne rodniki, poprawia elastyczność skóry, która staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej rozświetlona. Jak widać, jest to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu.

Jak prawidłowo używać oliwy z oliwek, aby uzyskać efekt wygładzający zmarszczki?

Oliwę z oliwek możemy wykorzystać zamiast kremu o działaniu przeciwzmarszczkowym. Jednak aby uzyskać najlepsze efekty, warto przestrzegać kilku poniższych wskazówek:

  • Konieczne jest oczyszczenie twarzy. Możemy wykorzystać łagodny peeling lub żel czyszczący do twarzy. Dodatkowo warto zastosować tonik lub hydrolat, aby przygotować skórę do zabiegów nawilżających.
  • Czekamy, aż skóra nieco przeschnie i przystępujemy do smarowania twarzy oliwą. Około pół łyżeczki w zupełności wystarczy – rozsmarowujemy ją w dłoniach, a następnie na twarzy za pomocą okrężnych ruchó Koniecznie skupmy się na obszarach, gdzie występują linie mimiczne na czole oraz po obu stronach oczu, gdzie tworzą się tak zwane „kurze łapki”. Należy jednak uważać, aby oliwa nie dostała się do oczu. Masaż prowadzimy delikatnie tak, aby całość dobrze wchłonęła się w skórę. Pozwala to także na pobudzenie krążenia krwi, co jeszcze lepiej odżywani naszą skórę.
  • Oliwę z oliwek pozostawiamy na skórze twarzy przez około 10-15 minut, po czym jej nadmiar zmywamy za pomocą wilgotnego wacika kosmetycznego.

Niewątpliwie warto jest działać prewencyjnie, zanim zmarszczki już się pojawią. Regularnie prowadzenie opisanego powyżej zabiegu poprawia kondycję skóry, maskuje niedoskonałości, wygładza pierwsze zmarszczki i co warte podkreślenia, zwiększa jej odporność na działanie szkodliwego dla nas promieniowania UV.

Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, zmaga się z poważnymi schorzeniami, dobrze jest przed stosowaniem oliwy skonsultować się z dermatologiem.

Pamiętaj o wykorzystaniu najlepszej oliwy extra virgin

Na naszą skórę najlepiej działa oliwa z oliwek extra virgin, która nie jest rafinowana, a proces produkcji wydobywa z owoców najcenniejsze składniki. Warto zwracać uwagę na produkty powstające między innymi w Hiszpanii, która jest krajem przodującym, jeśli chodzi o światową produkcję najlepszych oliw. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty extra virgin, produkowane w wielokrotnie nagradzanej Haciendzie Guzman. Cieszą się one wybornym smakiem, dlatego możemy dodawać je do potraw, a nawet pić, ponieważ pełna jest cennych dla naszego zdrowia witamin. Sprawdzi się także jako domowy, wysokiej klasy kosmetyk do twarzy.

Sprawdź inne produkty z naszej oferty:

- Oliwa z oliwek

- Oliwa z oliwek do smażenia i sałatek

- Hiszpańska oliwa Arbequina

- Owoce morza w oliwie z oliwek

- Zbawienny wpływ oliwy z oliwek na zdrowie

- Oliwa z oliwek zamiast kremu do twarzy