Zabieg olejowania włosów w ostatnich latach stał się niezwykle popularny wśród kobiet. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to zabieg znany dopiero od niedawna. Już w starożytności Kleopatra znana była ze swojej dbałości zarówno o zdrowie, jak i urodę. Znane są jej kąpiele w oślim mleku, stosowanie henny do farbowania włosów, a także oliwy z oliwek, którą wcierała w pasma włosów. Dzięki temu mimo palącego, egipskiego słońca i suchego klimatu, jej włosy były zawsze lśniące i dobrze nawilżone. Warto skorzystać ze sprawdzonych rad w tej kwestii i w ten prosty sposób zadbać o ich stan. Oto jak krok po kroku wykorzystać oliwę z oliwek do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy:

  • Około 2-3 łyżki oliwy rozsmarowujemy w dłoniach, a następnie wcieramy całość we włosy rozpoczynając od końcówek, stopniowo podążając aż do wysokości uszu. Jeżeli zmagamy się z suchością skóry głowy lub łupieżem, możemy wetrzeć oliwę także w skórę.
  • Włosy dobrze jest spiąć dużą spinką i przykryć czepkiem na minimum 15 minut (możemy także pozostawić taką maskę na całą noc).
  • W kolejnym etapie konieczne jest zemulgowanie włosów, co pozwala na pozbycie się nadmiaru oliwy z powierzchni włosów, które nie wniknęły do łuski włosa. Najlepiej sprawdzi się tutaj odżywka normalizująca, którą nakładamy na minimum jedną godzinę.
  • Po upływie godziny całość spłukujemy letnią wodą i myjemy włosy delikatnym szamponem, najlepiej bez dodatku SLS.

Choć opisany powyżej sposób jest dosyć czasochłonny to gwarantujemy, że jest wart naszej uwagi. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać znacznie szybszy sposób to możemy oliwą z oliwek nacierać tylko końcówki, co pozwoli na ograniczanie ich rozdwajania lub dodać do naszej odżywki. W ten sposób uzyskamy mieszankę łącząca substancje oleiste z emulgatorem.

Kiedy używać oliwy z oliwek na włosy?

Specjaliści wskazują, że zabiegi nawilżające z wykorzystaniem oliwy z oliwek wystarczy przeprowadzać raz w tygodniu. Już po kilku aplikacjach zauważymy wyraźną różnicę – włosy stają się znacznie bardziej lśniące, miękkie i lepiej nawilżone. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre schorzenia dotyczące skóry głowy wymagają stosowania specjalistycznych kosmetyków. Dlatego, jeżeli mamy wątpliwości co do stosowania wspomnianego typu tłuszczu do olejowania włosów, dobrze jest skonsultować się z dermatologiem

Czy każdy rodzaj oliwy z oliwek nadaje się do nakładania na włosy?

Do olejowania włosów najlepiej wykorzystać oliwę z oliwek extra virgin z pierwszego tłoczenia. Oczywiście znajduje ona zastosowanie w kuchni do przyrządzania różnego rodzaju dań, sosów oraz dipów, ale ze względu na wysoką zawartość substancji czynnych biologicznie, nadaje się także do zabiegów wzmacniających włosy. Polecamy wybierać produkty wysokiej jakości, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Nasza oliwa powstaje w Haciendzie Guzman z drzew odmian Manzanilla, Arbequina i Hojiblanca o wybornym smaku oraz aromacie, które z pewnością przydadzą się w kuchni, jak i podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Poznaj dostępne produkty i zapoznaj się z innymi artykułami z naszego bloga:

- Oliwa z oliwek

- Oliwa z oliwek do picia

- Oliwa z oliwek extra virgin

- Hiszpańskie chorizo

- Czy można smażyć na oliwie niefiltrowanej?

- Zbawienny wpływ oliwy z oliwek na zdrowie