Od setek lat naturalne oleje roślinne cenione są nie tylko w kuchni jako środek konserwujący, ale także jeden z najlepszych preparatów do ciała, które pozwalają zadbać o stan skóry tak, aby była jędrna, nawilżona, rozświetlona, miękka w dotyku, ale także wyraźnie odmłodzona. Takie oleje do pielęgnacji skóry stosowane są podobnie jak balsam, czy mleczko do ciała, ale są także nieocenione podczas relaksujących masaży, które jednocześnie pozwalają lepiej odżywić skórę. Specjaliści wskazują, że do najlepszych olejów możemy zaliczyć między innymi:

  • Oliwa z oliwek extra virgin uchodzi za jeden z najlepszych olejów do pielęgnacji skóry, co wynika nie tylko z zawartości owoców, ale także procesu produkcji. Tłoczenie na zimno wyciska z owoców wszystko to, co najlepsze. Taka oliwa nie jest poddawana procesom rafinacji chemicznego wzbogacania, dlatego jest to kosmetyk o wysokiej zawartości składników naturalnych, takich jak polifenole, witaminy A i E, czy kwasy tłuszczowe. Wszystko to sprawia, że procesy starzenia skóry są opóźnione, ponadto staje się ona rozświetlona i jędrna.
  • Olej z migdałów to kolejny drogocenny tłuszcz, który polecany jest zwłaszcza przyszłym mamom, ponieważ jego aplikacja na skórę brzucha oraz piersi pomaga w zapobieganiu powstawaniu rozstępów i w usuwaniu ich skutków. Ponadto zawartość witamin A, E oraz D wpływa na większą jędrność, lepsze nawilżenie i zmiękczenie naskórka.
  • Olej kokosowy ceniony jest przez konsumentów na całym świecie nie tylko za wyjątkowy zapach, ale także za jego uniwersalność – jest on bowiem odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, także tej skłonnej do podrażnień. Otrzymuje się go z tak zwanej kopry orzechów palmy kokosowej, która podgrzewana jest do wysokiej temperatury. Świetnie sprawdza się do nawilżenia skóry, a także do łagodzenia objawów oparzeń słonecznych, a nawet ukąszeń owadów.

Oliwa może być wykorzystywana także jako środek oczyszczający skórę

Bez wątpienia oliwa z oliwek jest jednym z najważniejszych olejów pielęgnacyjnych do skóry. Można wykorzystać ją także jako środek czyszczący. Mowa tutaj o OCM (ang. Oil Cleansing Method), czyli wykorzystywaniu olejów do czyszczenia skóry z makijażu, zwłaszcza pozostałości tuszu do rzęs, którego tłusta konsystencja jest dosyć trudna do usunięcia. Mamy tu do czynienia z użyciem naturalnego kosmetyku wpisującego się w chemiczną zasadę „podobne rozpuszcza się w podobnym”, dodatkowo oliwa pozwala nawilżyć skórę i odżywić rzęsy, dlatego z powodzeniem można zastąpić płyn miceralny.

Aromatyczna oliwka do ciała pozwoli kompleksowo zadbać o stan Twojej skóry

W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć nie tylko hiszpańską oliwę, ale także wysokiej jakości oliwkę do ciała o zapachu orchidei, która w 100 procentach jest produktem wegańskim i nietestowanym na zwierzętach. Skutecznie nawilży skórę i pozostawi na jej powierzchni wyjątkowy, kwiatowy zapach.

Przeczytaj także inne wpisy z naszego bloga:

- Olejki do masażu relaksacyjnego – co powinny zawierać?

 - 10 dowiedzionych korzyści stosowania oliwy z oliwek